Дјечија недеља у Зворнику

У Зворнику се као и у другим градовима Републике Српске обиљежава Дјечија недеља,  под слоганом „ Важно је бити дијете, безбрижно и срећно“.  Тим поводом је у Основној школи „ Свети Сава“, у заједничкој организацији Центра за социјални рад и удружења „ Дјечија нада „ , одржана радионица за дјецу са сметњама у развоју.

„ Велико ми је задовољство што у оквиру Дјечије недеље отварамо ову радионицу која је посвећена дјеци која нас сваки дан подсјећају шта значи искрена љубав, радост и снага „ рекао је в.д. директор Центра за социјални рад Иван Стевић. Он је додао да је циљ радионице, да се дјеци кроз програмске активности укаже на значај вриједности које друштво његује , а које су усмјерене управо према најмлађим члановима нашег града који захтјевају посебну пажњу и бригу.

Овом приликом се захваљујем и градоначелнику Бојану Ивановићу и његовим сарадницима који нам пружају подршку у свакодневном функционисању Дневног центра  за дјецу и омладину са сметњама у развоју. Морам истаћи и,  да имамо добру сарадњу са  Јованком Вуковић, замјеницом Омбудсмана за дјецу Републике Српске, која је такође присуствовала данашњој радионици, као и са удружењем „ Дјечија нада“ , нагласио је Стевић.

Наш заједнички циљ је  да се дјеци са посебним потребама створе што бољи услови како би могли што квалитетније да проводе своје вријеме и укључе се у свакодневни живот, рекао је Стевић